26.06.2013 Enderun Antik - Yusuf İyilik Koleksiyonu Vialand Parkta

Enderun Sanat'ın hazırladığı,Yusuf İYİLİK koleksiyonuna ait 164 parça eserden oluşan sergimiz Gaziosmanpaşa VIALAND alışveriş merkezi sanat galerisinde izleyicilerin beğenisine sunulmuştur.

Adres: Yeşilpınar Mahallesi Girne Caddesi 34065 / Eyüp İstanbul

15.04.2013 Yusuf İYİLİK Koleksiyonu sanat severlerle buluşuyor...

     Küratörlüğünü Hattat Efadaluddin KILIÇ' ın yaptığı Yusuf İYİLİK koleksiyonu İstanbul Kongre Merkezin' de düzenlenen All Art İstanbul Sanat Fuarın' da sanat severlerle buluşacak.

11.04.2013 All Arts Istanbul / 18 -21 Nisan 2013 Tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezin'de

İstanbul Kongre Merkezi'nde Nisan ayında ilk kez düzenlenecek All Arts Istanbul; Türk ve Osmanlı gelenekli sanatlarından, antikaya, modernden çağdaş sanata sanatseverlere geniş bir yelpaze sunacak. Türkiye'den, Ortadoğu'dan ve Kuzey Afrika'dan çok çeşitli sanat eserinin yanında antika ve çağdaş sanat eserleri ilk defa toplu halde sanatseverler ile buluşacak.

İstanbul, 2013 Nisan ayında çok farklı bir konseptle tasarlanan yepyeni bir fuara kavuşacak. İstanbul Kongre Merkezi Fuar alanında 18 - 21 Nisan 2013 tarihleri arasında ilk kez sanatseverlerle buluşacak olan All Arts Istanbul fuarı, sanat dünyasında geçmiş ve güncel, geleneksel ve modern tüm üretimi kuşatacak ve kavrayacak; klasik Türk sanatları, antika, modern ve çağdaş sanat örnekleri ile İstanbul'un ve bölgenin sanat hayatına farklı bir boyut getirecek.

Bölge ülkelerden uzmanlar, kanaat önderleri, koleksiyonerler, akademisyenleri davet ederek İstanbul'un geniş bir bölgede izlenen ve yeni açılımlara olanak tanıyan bir platform haline gelmesi vizyonu ile hareket eden fuar; Türkiye'de sanata, sanat nesnesine yatırım yapan her kesimden insanı ve kurumu bir araya getirecek bir zemin olmayı hedefliyor.

Fuara galeriler, kurumlar ve müzayede evlerinin yanı sıra sahaflar, ustalar, zanaatkârlar, antikacılar ve yayınlar katılacak. All Arts Istanbul sanat fuarı farklı kategorilerden oluşacak; Birinci bölümde Klasik Türk Sanatları yani gelenekli sanat icra eden ustalara yer verilecek. Bu bölümde yazma, hat, halı, seramik ve çini, bakır, keçe, cam, mücevher, tespih, tezhip, minyatür, sedef, kat'ı, ebru, kalem işi, cilt, dokuma, ahşap oyma olmak üzere 18 kategoriden 80 usta ve sanatçı yer alacak. İkinci bölümde Antika; Resim, çini, efemera (gündelik hayata ait biriktirilmiş ufak tefek), kuyum, halı, nümizmatik (sikke ve madeni paralar) - örnekleri yer alacak. Üçüncü bölümde ise Modern ve Çağdaş Sanat örneklerinin sergileneceği galeriler bulunacak. Özel koleksiyonların da görülebileceği, yanı sıra en önemli üç koleksiyondan seçilen eserlerle gerçekleştirilecek küratöryel serginin de görülebileceği fuar sanat kurumları, sanat yayınları, kitapçı ve sahaflar ile beraber 100'ün üzerinde katılımcıyı ağırlayacak. Devamı >>

şakül
şekerlik
ahşap
ak kase
alışveriş
altın varak
antika
ayet
ayetelkursi
besmele
celi
celi sülüs
cüz
çerçeve
çeyiz
çini
daktilo
dikiş makinesi
divani
ebru
efemera
el yazması
elektrik
ev eşyası
ferman
fincan
fotoğraf
gözlük
gubari
hadis
halker
hilye
hüsn-i hat
icazet
ismi nebi
kıt'a
kağıt
kabe örtüsü
karo
kehribar
kelime-i tevhid
kompozisyon
kumaş
kutu
kütahya
levha
madalya
makine
metal
meyvelik
muhakkak
musluk
mühür
nesih
para çantası
resim
saat
sayfa
sazyolu
seccade
sedef
sehpa
silah
steteskop
sulu boya
sure
sülüs
tabak
talik
tarak
tekbir
tepsi
tespih
tezhip
tuğra
ütü
vazo
yağlı boya
zil
HEPSİ
Üstteki etiketlerden seçip eposta adresinizi kaydederek ilgilendiğiniz konuda bildirimler alabiliriniz.
© 2013 İstanbul. Her hakkı mahfuzdur. Enderun Antika Eserler Limited Şirketi. web tasarım ve programlama deSen